محل تبلیغات شما

امشب توی مهمونی فهمیدم مهم نیست که چقدر درس خونده باشی مدرکت چی باشه یا از کدوم دانشگاه باشه. مهم نیست سنت چقدره یا زیرپات چه ماشینی داری؟ وقتی شعورت از سنت بالاتر باشه میتونی همه رو شیفته خودت کنی. وقتی مهربونیت از بقیه بیشتر باشه ممکنه خودت اذیت بشی ولی بقیه بهت جذب میشن. قبول ندارم که هرچی مهربونیت زیادتر باشه ممکنه طرد بشی. یعنی تا یه زمانی قبول داشتم. امشب فهمیدم مهربونی وقتی از ته دل باشه و زیاد باشه طرد نمیکنه. جذب میکنه. خیلی زیاد هم جذب میکنه و من امشب جذب صداقت و مهربونی و شعور بالای یه دختر بچه قرار گرفتم. زمانی که میوه ی خودش رو با دوست تازه آشنای خودش قسمت کرد و گفت :  بیا، یکی تو یکی من »

اونجا بود که فهمیدم با جمله معروف علم بهتر است یا ثروت گولمون زدن تا نفهمیم شعور بهتر است از علم و مهربونی مهم تر است از ثروت. اونقدر خواستن توی این دو راهی اشتباه تردید کنیم و پای در گل تصمیمات اشتباه بگیریم و فریاد بزنیم که : البته ثروت اما »  که یادمون رفت  چیزای مهم تری از این دو گزینه توی دنیا هست. 

گاهی وقتا اگه بچه ها دور و اطرافتون هستن یه جورایی نامحسوس وارد دنیای کوچیکشون بشین. اونقدر شگفتی و زیبایی پیدا میکنین که دیگه جیغ و داد بازی های کودکانه شون آزارتون نمیده. بچه ها شیرین ترین و منطقی ترین بی منطق های عالم هستن و باید باید باید خودتونو به اندازه آلیس در سرزمین عجایب کوچیک کنین تا بتونین وارد شگفت انگیزترین جهان موازی بشین. 

مریم سلیمان پور 

آلیس هایی در سرزمین عجایب !

یکشنبه های مقدس من و تو 2

یکشنبه های مقدس من و تو

باشه ,مهم ,جذب ,امشب ,مهربونی ,ثروت ,این دو ,باشه ممکنه ,است از ,باید باید ,و مهربونی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزگاری ابتدایی رنگی رنگیا